My

Hej hej!

Witajcie u nas! Po co to? O co tu chodzi?
Czy jesteśmy aż tak świetni, że koniecznie chcieliśmy mieć swój fanpejdż?? 😀

no niekoniecznie. Ale miejsca, które odwiedzamy i cuda, które udaje nam się zobaczyć- to już inna historia. One zasługują na chwilę uwagi.

Mamy taki plan: Podzielimy się z tymi, którzy chcą, informacjami o krajach i miejscach wyjątkowo fajnych i ciekawych, które udaje nam się zobaczyć. Może ktoś skorzysta z naszego bogatego w różnej maści wtopy i nieprzygotowanie doświadczenia. Może te miliony zdjęć, które tak lubimy robić, zainspirują choć jedną osobę, żeby gdzieś wyjechać i coś przeżyć. Może nie. My i tak będziemy to robić;)

No i, po tych pierwszych wspólnych 9 latach możemy już chyba potwierdzić: Uwielbiamy podróżować razem. A po tych kilku pierwszych w powiększonej ekipie: Podróże z dzieckiem nam niestraszne!

Kim jesteśmy?

Nie, nie rzuciliśmy pracy w korpo i nie zaczęliśmy podróżować. Nie wzięliśmy urlopu na rok aby zwiedzić świat. Nie jeździmy obsesyjnie rowerem. Nie mamy pracy związanej z wyjazdami.

Po prostu lubimy sobie podróżować, zwiedzać i się zachwycać. Wszędzie. Zawsze. Bez celu czy planu, z jakiejkolwiek okazji. I zarażać tym innych (ale nic na siłę!). Przy tym normalnie pracujemy, spełniamy się zawodowo, jesteśmy rodzicami, mamy swoje pasje, gorsze i lepsze dni. Swoje sukcesy i porażki. I jeszcze trochę do 30stki 😉 Nie jesteśmy idealni, i wcale nie chcemy tacy być. Co nas wyróżnia? To już oceńcie sami, przez pryzmat skrawka naszego życia, którym akurat chcemy się podzielić 🙂

Co kochamy, uwielbiamy i lubimy?

Być w ruchu!

Kochamy dzikość, Polskę nieodkrytą bądź słabo znaną. Mazury, Podlasie, Bieszczady. To nasz TOP. Jak do tej pory.

Podróże wzdłuż granicy: Polska, ale mało polska, bardziej wschodnia, rosyjska, ukraińska czy białoruska. Niezrozumiałe polsko-ukraińskie słowa babiczek, tajemnice Szeptuchy, architektura prawdziwa a nie odbudowana, rozpadająca się i ukrokliwa, wioski zapomniane przez świat, ale nie przez Boga.

Oczywiście nie zapominajmy o ukochanym Sopocie, Trójmieście, Darłowie i NadMorzem w ogóle.

Włochy! Po prostu. Całe. Z kuchnią włącznie, a może przede wszystkim.

Uwielbiamy zmieniać plany, zaglądać za horyzont. Wsiąść i jechać.

Truizmy również trochę lubimy, jak każdy, jak sama nazwa wskazuje;) plaża, słońce, góry, śnieg, jeziora, żagle, egzotyka, nieznane.

Zdobywać, odkrywać, dotykać.

Stare domy, stare mury, historia, opowieści, których nie zna (prawie) nikt. Zwykłe niezwykłe.

To podekscytowanie, gdy jesteśmy w drodze.

I to, że gen podróżnika został już przekazany, z powodzeniem;) Leo dołączył do nas niedawno a inspiruje nas codziennie. Jego rozwój wpleciony w odkrywanie świata to dodatkowa przygoda w całości niezwykłych wydarzeń.

A osobno?

Monia: Książki! i przekonywanie swojego ukochanego Małżona, że te wieczory i noce nad nimi spędzone, to nie czas stracony. Sporty. W zależności od humoru było to już: taniec, aerobik sportowy, snowbaord, bieganie. Amatorsko: architektura, design (takie modne słówko, muszę je mieć w opisie), wnętrza, jedzenie bez chemii, zdjęcia. Zawodowo: nieruchomości, inwestycje, excel, gnębienie ludzi, którzy nie lubią excela. W niniejszym projekcie odpowiedzialna za obmyślanie dziwnych pomysłów na nowe przygody i aspekty praktyczne z tym związane. I oczywiście spowalnianie wycieczki w celu zrobienia kilkuset zdjęć każdego dnia. No i oczywiście późniejsze publikowanie historii i zdjęć- tych, o optymalnym współczynniku żenady.

Adrian: Zawodowo i amatorsko: SAMOCHODY (i transport). I wszystko co z tym związane. No design, wiadomo. I wnętrza, i zewnętrza (głównie kolorowe garnitury i styl a'la mokry włoszek) również. Buty! bym zapomniała :O Damskie w dodatku, ale kupować, a nie nosić na szczęście 🙂 W pitupitu odpowiedzialny za wymyślanie tras, gdzie przy okazji można skosztować niesamowitego wina bądź whisky, ewentualnie pojeździć po szutrowych bezdrożach. Odpowiedzialny za 1/1000 zdjęć, czyli te na których jest jego MałaŻonka. I pilnowanie Syna, gdy wspomniana robi pozostałe.

Leoś: SAMOCHODY. I wszystko co z tym związane. I pieski. Na resztę ma jeszcze czas (rocznik 2014).

Na nie:

Stać w miejscu. Spędzić miesiąc w Warszawie bez przerwy.

Być obok i nie dotknąć starego muru.

Nie sprawdzić co jest dalej.

Nie lubimy, gdy któreś z naszych wspomnień blednie i w nadmiarze wrażeń ucieka.

Dlatego powstało to miejsce. Blog o nas i naszych ‘przygodach’. Co nas kręci co nas podnieca, jak mawiają starzy górale. Fotoblog? Blog parentingowy? Blog podróżniczy? Nie, takie nasze pitu pitu!

Enjoy;)